Горизонтальні та вертикальні жалюзі ― це одні з найбільш популярних виробів для оформлення вікон. Вони вирізняються мінімалістичним та унікальним дизайном, довговічністю, функціональністю та практичністю. Саме тому ці моделі здобули таку широку популярність та завоювали серця величезної кількості користувачів.

Зважаючи на попит на такого типу заслони, який стрімко зростає, одним з найчастіших питань від користувачів стало як кріпити жалюзі на вікна. Зробити це не так складно, як може здатися на перший погляд. Для монтажу знадобляться деякі інструменти та трохи часу.

Варто зазначити, що перед тим, як придбати жалюзі на вікна, слід точно визначитися з їх видом. На ринку присутні два типи цих виробів: горизонтальні та вертикальні. Кожен із них володіє певними перевагами та особливостями, які слід брати до уваги під час покупки. Про найголовніші аспекти вибору жалюзі та як вчепити жалюзі на вікна розповідаємо нижче.

Особливості різних видів жалюзі

Горизонтальні та вертикальні жалюзі підходять для приміщень будь-якого призначення: від спалень до конференційних залів. Вони чудово ізольовують світло та гармонійно доповнюють інтер’єр приміщення. Якщо розглядати ці два різновиди, то слід виділити їх основні характерні риси:Особливості різних видів жалюзі.

 1. Вертикальні жалюзі ― зазвичай виготовляються з поліестеру чи схожих синтетичних матеріалів. Мають вигляд поздовжніх ламелей, які спадають від стелі до підлоги. Між собою з'єднані спеціальним ланцюжком, якого практично не видно. Кут пластин можна регулювати відповідно до потреб користувача. Завдяки цьому, вдається створити оптимальний рівень освітлення приміщення. Саме такий тип виробів найчастіше використовують в офісних приміщеннях чи комерційних закладах.

 2. Горизонтальні жалюзі ― виробляються з алюмінію, пластику, поліхлорвінілу тощо. Характеризуються міцністю та стійкістю, добре захищають приміщення від потрапляння сонячних променів чи неприродного освітлення. Мають вигляд горизонтальних пластин, положення яких регулюється за допомогою відповідного механізму. Чудово підходять для облаштування вікон у житлових будинках.

Варто додати, що обидва типи надзвичайно практичні в експлуатації. Вони покриті антистатичною речовиною, яка захищає вироби від накопичення пилу та бруду. В результаті жалюзі не вимагають постійного очищення, як, наприклад, звичайні тканинні штори. У випадку необхідності, їх просто можна протерти вологою ганчіркою. 

Функціональний механізм повертання ламелей дозволяє встановити пластини таким чином, щоб пропустити потрібну кількість світла. Це дозволяє створити оптимальні умови для роботи чи відпочинку.

Необхідно зазначити, що ці два різновиди жалюзі також відрізняються способами кріплення. Детальніше про це ви дізнаєтесь у розділах нижче.

Розмір жалюзі

Розмір жалюзі слід підбирати відповідно до розмірів вікна. У випадку з горизонтальними виробами, потрібно максимально точно виміряти параметри віконного отвору та придбати жалюзі на кілька сантиметрів вужчі та коротші від нього. Детальніше про це можна дізнатися у працівників нашого магазину. Зв'яжіться зі спеціалістами за номером телефону +38 (067) 343-32-43 та отримайте консультацію.

Вертикальні жалюзі більш практичні, якщо справа стосується їх параметрів. Вони можуть виступати за краї вікна, адже монтуються не всередині, а зовні віконного отвору. Як правило, карниз кріпиться над вікном.

Способи встановлення жалюзі

Перед тим, як встановити придбані жалюзі, необхідно уважно прочитати інструкцію від виробника. Зазвичай у ній вказується, як встановити жалюзі на вікна. Якщо такий гайд відсутній, можна зробити це самостійно. Найперше слід визначитися зі способом фіксації. Існує три види монтажу:

 • на кожну стулку вікна ― у цьому випадку кріплення відбувається безпосередньо до пластикової частини вікна;

 • на верхній відкос ― жалюзі закривають скляну та пластикову частину вікна;

 • на стелю або стіну ― ламелі закривають як конструкцію вікна, так і частину прилеглих стін.

Якщо йдеться про вертикальні вироби, то спеціалісти рекомендують використовувати для встановлення виключно третій спосіб. Також фахівці підкреслюють, що краще визначитися із методом монтажу ще до здійснення купівлі. Якщо ви плануєте придбати жалюзі для дому, офісу чи комерційного приміщення, обов'язково оцініть асортимент нашого магазину. В нашій крамниці ви точно знайдете те, що ідеально доповнить дизайн інтер’єру. 

Підготовка до монтажу: розмітка та необхідні інструменти

Розмітку для майбутніх кріплень слід робити відповідно до вибраного способу встановлення. 

Якщо ви плануєте повісити жалюзі всередині віконного отвору, то найперше від його ширини необхідно відняти по два сантиметри з кожного боку, а від висоти один-три сантиметри. Відповідно, у цих точках слід поставити відмітки. Також рекомендується відступити від скла на п'ять сантиметрів, щоб можна було без проблем регулювати становище ламелей.

Якщо йдеться про встановлення виробів на стелю або стіну, то у цьому випадку потрібно враховувати довжину жалюзі. Вона може бути як до підлоги, так і до підвіконня. Ширина також залежить від уподобань користувача. Мітки потрібно ставити так, щоб з кожного боку від віконного отвору жалюзі виступали мінімум на п'ять сантиметрів.

При встановленні виробів на стулки, ширина жалюзі повинна бути на три сантиметри більшою, ніж ширина скла, тобто по півтора сантиметра з кожного боку. Це дозволить без проблем відкривати та закривати ламелі.

Для того, щоб установка жалюзі відбулася швидко та без проблем, потрібно заздалегідь підготувати необхідні інструменти та матеріали. В список входить шуруповерт, лінійка, викрутка, олівець, молоток. Всі інші деталі, за допомогою яких відбувається безпосереднє кріплення, повинні бути у комплекті з жалюзі.

Кріплення жалюзі: основні кроки

Кріплення жалюзі.Найперше слід нанести розмітку. Саме від її точності та правильності залежить майбутнє положення жалюзі. При помилці у розрахунках, можуть виникнути проблеми з регулюванням ламелей, відкриванням та закриванням виробів. Не можна встановлювати жалюзі на око, адже таким чином ви не отримаєте бажаний результат, але пошкодите віконний пластик чи стіну.

Після того, як позначки будуть нанесені, можна приставити жалюзі до вікна та візуально оцінити, як буде виглядати конструкція після встановлення. Якщо все задовольняє, можна переходити до наступного етапу. 

Потрібно ще раз приставити штори точно до зроблених позначок та відмітити місця, де будуть закріплені кронштейни. Важливо, що для встановлення жалюзі горизонтального типу вистачить по одному саморізу і дюбелю, адже вони не створюють великого навантаження. У випадку з вертикальними знадобиться більше таких деталей, зазвичай виробник вміщує у комплект необхідну кількість.

Після цього, у визначених точках необхідно просвердлити отвори. Розмір отворів повинен відповідати параметрам кріплень. Зазвичай у комплекті знаходяться свердла відповідних розмірів, але можна використати також свої. Далі в отримані отвори необхідно вставити дюбелі та легкими і точними рухами забити їх молотком. Потім слід поставити кронштейни та надійно зафіксувати їх цвяхами. 

Наступний крок ― встановлення карнизів на кронштейни. Після цього слід закріпити спеціальні заглушки по його боках. При встановленні виробів горизонтального типу, не забудьте про фіксацію ручки, за допомогою якої здійснюється управління ламелями.

Встановлення жалюзі зі свердлінням пластику

Багато користувачів ставлять питання, як монтувати жалюзі на вікна, якщо справа стосується встановлення безпосередньо на стулки. У цьому випадку особливо важливу роль відіграють правильні виміри та мітки.

Процес фіксування відбувається за такою схемою:

 1. Прикладаємо жалюзі відповідно до зроблених позначок і контролюємо на скільки сантиметрів вони виступають з обох боків від скляної частини вікна.

 2. Олівцем відзначаємо місце, де повинні чіплятися майбутні кріплення. Зробити це одній людині дуже складно, тому варто попросити допомоги. Пам'ятайте, що жалюзі в цей момент слід тримати ідеально рівно. Для цього можна скористатися спеціальним рівнем.

 3. Пластик це достатньо м'який матеріал, однак не слід одразу використовувати саморізи. Найперше слід просвердлити отвір відповідного розміру. В іншому випадку ПВХ, з якого виробляють рами, можуть тріснути. Важливо, що діаметр свердла повинен бути трохи меншим, ніж аналогічний показник саморіза. Як правило, це пів міліметра.

 4. Після цього слід зафіксувати кронштейни за допомогою саморізів.

Коли кріпильні елементи надійно зафіксовані, можна встановлювати карниз, боки якого закривають спеціальними заглушками (їх додають до комплекту).

Сам факт необхідності просвердлити пластик на багатьох користувачів навіює страх. Адже в разі помилки на рамі будуть отвори, що негативно вплине на зовнішній вигляд вікна. Однак не варто хвилюватися. Навіть якщо ви допустили помилку, виправити її допоможе силіконовий герметик. Ним можна акуратно закрити небажаний отвір.

Для того, щоб жалюзі щільно прилягали до рами та не відвисали, потрібно також встановити фіксатори на нижній частині вікна. Роблять це наступним чином: слід опустити ролети і трошки натягнути конструкцію вниз. В нижній точці необхідно зробити позначки та просвердлити отвори, після чого зафіксувати кріплення. В останні слід заправити спеціальну планку, яка і буде перешкоджати жалюзі відвисати.

Встановлення без свердління

Встановлення без свердління.Такий спосіб монтажу жалюзі теж існує. Однак потрібно звернути на факт, що він актуальний лише для тих стулок, які відкриваються. Такий метод є одним з найпростіших, не вимагає свердління, а за показниками стійкості абсолютно не поступається попередній техніці.

У цьому випадку кронштейни кріпляться на двосторонній скотч або ж на верхню частини рами, завдяки вигнутій формі. Варто додати, що в останньому випадку кріплення не перешкоджає закриванню вікна.

Цей спосіб встановлення зручний тим, що у випадку необхідності жалюзі можна без проблем зняти. Існує стереотип, що фіксація без свердління є ненадійною і призводить до швидкого виходу конструкції з ладу. Однак, це твердження не відповідає дійсності. Описаний метод не поступається попередньому за своєю стійкістю. Головне ― точно і чітко дотримуватися інструкції від виробника.

Підсумки та корисні поради

Встановлення виробів жалюзі на вікнах завдання не надто складне, але воно вимагає особливої уваги. У цьому випадку надзвичайно важливо чітко дотримуватися кожного кроку та не ігнорувати поради від виробника. Якщо пропустити якийсь етап чи робити все на швидку руку бажаного результату добитися точно не вдасться. Врешті, ви можете отримати перехилені ролети чи нестійку конструкцію.

Для того, щоб процес відбувся максимально швидко та якісно, візьміть до уваги наступні правила:

 1. Правильні виміри ― запорука успіху. Поставтеся до цього завдання надзвичайно серйозно. Саме від них залежить майбутнє положення штор, їхній зовнішній вигляд та функціональність. 

 2. Перевіряйте комплектацію ― після купівлі жалюзі уважно перевірте чи всі необхідні деталі та інструменти присутні. Якщо ви виявите нестачу у процесі встановлення, це може дуже негативно позначитися на швидкості монтажу. Очевидно, що продавець чи фірма поверне елементи, яких не вистачає. Однак, це може зайняти багато часу.

 3. Вибирайте оптимальний для вас вид жалюзі за спосіб установки ― перед купівлею товарів добре подумайте, які жалюзі будуть найкращі у вашому випадку: горизонтальні чи вертикальні. Також слід приділити увагу вибори методу кріплення.

Остання, але не менш важлива порада: якщо ви не впевнені, що зможете самостійно встановити жалюзі, то краще довірте цю справу професіоналам. Це допоможе зберегти час, кошти та насолодитися відмінним результатом.

Придбати жалюзі найкращої якості від провідних виробників можна у нашому магазині. Зателефонуйте нам за номером телефону +38 (067) 343-32-43 і наші спеціалісти допоможуть з вибором та дадуть відповіді на всі питання.