Встановлення рулонних штор.

Ролети ― це прості та практичні вироби, які кріплять на вікна. Їхнім головним завданням вважають захист приміщення від потрапляння сонячного проміння. Також вони допомагають зберегти приватність користувачів, стають складовою оформлення інтер'єру тощо. Варто зазначити, що такі заслони надзвичайно прості в експлуатації та не вимагають додаткового догляду.

Зважаючи на свою функціональність та універсальний дизайн, ролети можуть бути встановлені у приміщеннях будь-якого типу: від спальні до офісу чи комерційних закладів. Існує безліч видів цих штор, як, наприклад, ролети блекаут, які повністю ізолюють зовнішнє світло; ролети день-ніч, які характеризуються напівпрозорими вставками та інші. Саме тому їх можливо підібрати для кожної потреби чи випадку.

У зв'язку з тим, що популярність ролет все більше і більше зростає з кожним днем, часто почали зустрічатися питання від користувачів на кшталт як встановити рулонні штори. Насправді це завдання простіше, ніж може здатися на перший погляд. У цьому випадку головне чітко дотримуватися інструкцій від виробника, які можна отримати під час покупки. Щоб ще краще зрозуміти як кріпити ролети на вікна, читайте інформацію, яку ми підготували для вас.

Як підготуватися до встановлення рулонних штор?

Підготовка ролет до встановлення починається з їх вибору. Мало хто знає, що рулонні штори бувають відкритого та закритого типу, відповідно до виду конструкції. Це дуже важливий показник, тому треба приділити кожному типу трохи часу:

  1. Ролети відкритого типу. Їхньою головною особливістю є те, що механізм скручування нічим не захищений. Грубо кажучи, тканина намотується на спеціальну трубку-вал. Замотану штору можна побачити вгорі віконної рами. Саме цей тип вважається одним з найпопулярніших, адже його встановлення простіше, а ціна нижча. В ролі мінуса конструкції відкритого виду виступає той факт, що тканина нічим не захищена. Евентуальні механічні чинники можуть пошкодити полотно, також на ній може осідати пил.

  2. Ролети закритого типу. Відрізняються від попередніх тим, що вал знаходиться у пластиковій коробці. В такому випадку, тканина штор захищена від пилу та бруду, механізм скручування закритий тощо. Саме їх рекомендують використовувати у приміщеннях з підвищеною вологістю. Варто додати, що такі вироби коштують дорожче.

Також слід визначитися з розміром. Купуючи ролети для встановлення безпосередньо на віконну раму слід брати до уваги ширину та довжину скляної частини вікна. Ширина рулонної штори повинна бути на три-чотири сантиметри більшою, ніж аналогічний показник скла. Таким чином, полотно буде виступати на півтора чи два сантиметри з кожного боку. Це забезпечує високий рівень ізоляції світла, а також гарно виглядає.

Що стосується довжини, то спеціалісти радять брати штору мінімум на десять сантиметрів довшою, ніж скляна частина вікна. Саме це дозволить максимально захистити вікно.

Встановлення тканинних ролет відкритого типу

Перед тим, як встановити ролети на вікна, необхідно перевірити, чи у комплекті присутні всі необхідні деталі. Також варто переконатися, що розмір виробів підходить для ваших вікон. Це можна зробити приставивши заслони до рами.

Потім можна переходити безпосередньо до кріплення. Робити це слід за такою схемою:

  1. Встановлення тканинних ролет відкритого типу.Приставте штору до рами і розгорніть її. Важливо, щоб виріб був повернутий сувоєм до переду. Відмітьте місця для кріплень.

  2. За допомогою шуруповерта у визначених точках зробіть отвори. Після цього, вставте в них ущільнювачі та закріпіть кронштейни. Лівий слід затягнути до кінця, а правий лише до половини. На цьому етапі також потрібно встановити засувки з шестернями.

  3. Далі слід вставити рулон в лівий, а пізніше у правий кронштейн. Лише зараз можна повністю його затягнути.

Після цього можна опускати ланцюжок та перевіряти як працює механізм. Важлива порада: під час установки кронштейнів, не рекомендується одразу використовувати саморізи, адже пластик на рамі може тріснути. Дотримуйтесь інструкції: спочатку робимо отвори шуруповертом, і лише після цього вставляємо саморізи.

Монтаж рулонних штор без свердління

Якщо ви не бажаєте просвердлювати віконну раму ― існує хороша альтернатива. Можна використати для закріплення клейку стрічку. Отже, як повісити ролети на вікна на двосторонній скотч?

Почати слід зі знежирення поверхні, де будуть встановлені кріплення, а також самих кріплень. Зробити це можна за допомогою етилового спирту, ацетону тощо. Після цього у визначених місцях необхідно приклеїти відповідні за розмірами шматки скотчу. 

Далі потрібно прикласти фіксатори на клейку стрічку. Зверніть увагу, що зробити це слід з першої спроби та максимально точно. У кріплення вставляємо шестерний механізм а далі сам рулон. Опускаємо штору та контролюємо, чи все працює.

Варто зазначити, що спеціалісти не рекомендують вішати ролети на скотч у приміщеннях з підвищеною вологістю чи високими температурами. Річ у тому, що через такі фактори клей може нагрітися, що спричинить падіння рулонних штор. Очевидно, що їх можна закріпити знову, але повторювати таку процедуру кілька разів на день не дуже зручно.

Як встановити тканинні ролети закритого типу

Як встановити тканинні ролети закритого типу.Як і в попередньому випадку, починати слід з вимірів. Прикладаємо штору до вікна та відзначаємо місця кріплень. Робимо шуруповертом отвори та саморізами фіксуємо короб. Боки конструкції накриваємо спеціальними кришками, які знаходяться у комплекті.

Зверніть увагу, що захисна конструкція для ролет зазвичай виробляється з пластику. Це дуже важливий момент. Під дією сильного натиску, поліхлорвініл може тріснути. Саме тому, затягуючи саморізи, не можна затягувати їх туго до кінця. Матеріал не витримає навантаження і вся конструкція буде зіпсована. 

Монтаж ролет закритого типу трохи складніший, ніж відкритого, і в цьому випадку багато чого залежить від виробника та особливостей механізму. Рулонні штори від різних фірм відрізняються способом установки, саме тому не існує універсальної інструкції. Однак, правила встановлення обов'язково додаються до виробів під час покупки.

Як правило, продуценти дуже детально описують процес фіксації ролет до віконної рами чи навіть до стіни над отвором. Хоча такий вид установки використовується вкрай рідко, деякі користувачі віддають йому перевагу. Головне у будь-якому випадку, це ретельно слідувати інструкції та не пропускати жодного етапу.

Підсумки та поради

Сьогодні рулонні штори можна знайти практично у кожному будинку, квартирі чи комерційному закладі. Вони надзвичайно зручні в користуванні, не вимагають особливого догляду та на всі сто відсотків справляються зі своїми функціями. Придбавши ролети ви закохаєтеся у них.

Головне, правильно підібрати тип виробів, різновид та спосіб кріплення. Саме ці фактори відповідають за легкість в експлуатації. Найпопулярнішим методом фіксації є установка на віконну раму за допомогою двостороннього скотчу чи саморізів. При правильних умовах, обидві техніки надійні та забезпечать стійке положення рулонних штор.

Якщо ви плануєте придбати подібні товари, зателефонуйте нашим працівникам за номером +38 (067) 343-32-43 . Наші спеціалісти допоможуть з вибором, розкажуть про особливості кожної моделі, дадуть відповіді на всі питання та проведуть детальну консультацію.